Seuran palkitut

Seuran kunniajäsenet

  • Kunniapuheenjohtaja Pekka Kotilainen
  • Kunniapuheenjohtaja Olavi Similä
  • Maija Malm
  • Veli-Pekka Karvinen
  • Veli-Matti Suoranta

Vuoden joukkueenjohtaja

  • 2021: Maria Ameel ja Hanna-Liisa Harju (Tytöt 2012)
  • 2020: Sanna Rauhala (Jätkä-Hietsu 09)
  • 2019: Juha Kettunen (A- ja B-pojat)
  • 2018: Anu Reunanen (Jä/Ru 07/08)
  • 2017: Piia Kuusiniemi (pojat 04)
  • 2016: Paula Enström (pojat 03)
  • 2015: Ninni Malmstén-Heiskanen (02)
  • 2014: Ville Talasmäki (E05)
  • 2013: Timo “Sakke” Saarinen (99)
  • 2012: Tiina Nykänen (Laru 04)
  • 2011: Pasi Pajunen (Laru 01)

Vuoden joukkue

  • 2021: A-SM
  • 2020: Edustus 2008
  • 2019: Edustus 2005
  • 2018: Kilpa 04
  • 2017: Tytöt 0203
  • 2016: Pojat 2002
  • 2015: Tytöt 0607
  • 2014: 2003
  • 2013: 2001
  • 2012: 2000
  • 2011: Akatemia
  • 2010: Tytöt 99
  • 2009: Laru 01
  • 2008: Edustus
  • 2007: Eira 98
  • 2006: 92
  • 2005: 90
  • 2004: Tytöt 97/98
  • 2003: 85
  • 2002: Eira 92
  • 2001: 83
  • 2000: Laru 92

Vuoden valmentaja

  • 2021: Abdirahman Jama (Laru 2011, Jätkäsaaren joukkueet)
  • 2020: Tommi Muhonen (mm. Laru 2012 ja 2013, Taitokoulu 2012)
  • 2019: Melinda Andler (tytöt 2012, 2011, 2008-09)Melinda Andler (tytöt 2012, 2011, 2008-09)
  • 2018: Jenna Korhonen (B-tytöt & Tytöt 2010)
  • 2017: Miro Olsoni & Santtu Ahola (Eira 07)
  • 2016: Harri Westerlund (tytöt 99/01)
  • 2015: Lari Lummepuro
  • 2014: Hannu “Hande” Leinonen ja Vesa “Ponzio” Marttila
  • 2013: Riku Pennanen (maalivahtivalmennus)
  • 2012: Fredrik “Freda” Vikström (Laru 2001)
  • 2011: Mikko Pennanen (Laru 2000)
  • 2010: Timo Kivi (Laru 2001)
  • 2009: Valericio Leppe (Tytöt 97)
  • 2008: Antti Raimovaara (Laru 99)
  • 2007: Panda Nikander (Tytöt 93/94 & Tytöt 98)
  • 2006: Jorma Miettinen (96)
  • 2005: Nicholas Danford ja Kauri Melakari (95)
  • 2004: Sakari Malka (Eira 98)
  • 2003: Eero Laurila, Jesper Mäkinen ja Juha Nick (Eira 92)
  • 2002: Harri Bryk (Eira 90)
  • 2001: Ilkka Saarinen (Laru 89)
  • 2000: Topa Ryynänen

Erikoispalkinto               

  • 2021: Fredrik Vikström (valmennusura PPJ:ssä yli 12 vuotta) sekä Jukka Konu (kuvannut PPJ:n pelejä jo 15 vuotta)
  • 2020: Pelaajapolun tienraivaajat 2017-2020 (Olli Hukka, Matias Salmi, Kaarlo Pajunen, Max Bühler ja Altti Salminen)       
  • 2019: Vuoden ilmiö: PPJ Tehotreenit
  • 2018: Taina Malmivirta
  • 2017: Pasi Riikonen
  • 2016: Koko 2004 ikäluokan vanhemmat ja vanhempien talkoohenki
  • 2015: Olavi Similä
  • 2015: Vuoden ilmiö: mutsifutis
  • 2014: PPJ Taalerit Ultras, Taalereiden kannatusryhmä
  • 2013: Juha Saarinen
  • 2012: Axel Orrström
  • 2011: Johanni Larjanko
  • 2010: Mikael Anthoni (hallitus & T00/01)
  • 2009: Juha Sandberg (95)